Namaste! ~~ LOST Forum o serialu LOST Game Gra LOST Download Spoilery Newsy ~~ - witaj! Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości.
Forum Namaste! ~~ LOST Forum o serialu LOST Game Gra LOST Download Spoilery Newsy ~~ Strona Główna                    FAQ
                Szukaj
             Użytkownicy
          Grupy
       Galerie
    Rejestracja
Zaloguj
Tajemnice!
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Namaste! ~~ LOST Forum o serialu LOST Game Gra LOST Download Spoilery Newsy ~~ Strona Główna -> Tajemnicze Wydarzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
White_Cat
PostWysłany: Nie 13:45, 02 Gru 2007


Dołączył: 25 Lis 2007

Posty: 76
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bieslko-Biała

INNI
Inni [The Others], nazywani także Tamtymi, czy Nieprzyjacielami, są tajemniczymi mieszkańcami Wyspy. Jako pierwsza tego terminu użyła Danielle Rousseau. Cechuje ich wrogość i brutalność, nie wahają się zabić części rozbitków, czy porywać dzieci. Sami siebie określają jako "dobrych ludzi". Stoją między innymi za porwaniem Walta, Claire oraz Jacka, Sawyera i Kate. Zabili także część rozbitków z tylnej części samolotu. Wiemy także, że wśród nich żyje córka Danielle- Alexandra. Nadal nie wiemy jednak, jaka jest ich rola i co robią na Wyspie. Początkowo uważano, że Inni są zacofanymi tubylcami, ale ta teoria legła w gruzach. W obcinku Three Minutes Walt mówi, że Inni "udają" i "nie są tymi za kogo się podają". W trzecim sezonie odkrywamy, że Inni rezydują w małym miasteczku, zwanym Otherville, znajdującym się na pobliskiej wyspie. Mieści się tam 17 budynków zbudowanych wokół centralnego placu. Inni mają tam dostęp do wszystkich nowoczesnych wynalazków i wygód oraz broni: pistoletów, ładunków wybuchowych, noży, czy paralizatorów. Kontrolują oni także stację o nazwie Hydra.

BLACK ROCK
Black Rock [Czarna Skała] to 200-letni drewniany statek żeglarski, który rozbity znajduje się w samym środku dżungli. Locke stwierdził, że jest to z pewnością statek do przewozu niewolników. Znajduje się w nim także dynamit, którzy nasi bohaterowie używają do wysadzenie włazu do bunkra. Rousseau twierdzi również, że w Czarnej Skale znajduje się wieża transmisyjna. W odcinku Solitary opowiada ona Sayidowi, że "coś" zabiło członków jej drużyny w drodze powrotnej z Czarnej Skały. Hurley spekuluje, że Tsunami mogło umieścić ten statek na lądzie, co może nasunąć wniosek, że część Wyspy była kiedyś pod wodą.

CHOROBA
O chorobie po raz pierwszy słyszymy z ust Danielle Rousseau. Według niej jest to powód jej samotności: wszyscy oprócz niej i jej córki (Alex) byli chorzy i zginęli z powodu choroby lub musieli zostać zabici. Stacje Łabędź i Strzała oznaczone są słowem "Kwarantanna". Jak do tej pory jednak, żaden z rozbitków nie doświadczył jej na własnej skórze. Istnienie choroby wydaje się jeszcze mniej prawdopodobne, gdy przypomnimy sobie zachowanie Kelvina, który zaraz po oddaleniu się od Łabędzia zdejmował kombinezon ochronny. Jakby tego mało kostium ten był dziurawy i nigdy, po powrocie do bunkra, nie był odkażany.

LOSTZILLA
Lostzilla to termin wymyślony przez fanów serialu. Nazwano tak monstrum, które żyje na Wyspie. Nikt nie wie, czym w rzeczywistości jest Lostzilla. Łamie drzewa, wydaje dziwny, metaliczny dźwięk, towarzyszy mu chmura dymu. Jednak, Danielle twierdzi, że "nie ma czegoś takiego jak potwory" i dodaje, że jest to system ochrony stworzony do obrony Wyspy. Prawdopodobnie system ten nazywa się Cerberus (Cerber- w mitologii greckiej to trzygłowy pies, który strzegł wejścia do świata zmarłych)- taki wniosek można wysnuć na podstawie mapy, która ukazała się Lockowi w odcinku Lockdown. Potwór zabił pilota samolotu, jak może się wydawać spotkał go także Locke, ale wyszedł z tego cało i zdrowo. W halucynacjach Boona "to coś" zabija Shannon. W szóstym odcinku trzeciego sezonu ofiarą potwora pada Eko, który przed samą śmiercią ostrzega, że pozostali rozbitkowie będą następni.

LICZBY
Przeklęte liczby to zbiór cyfr i liczb, które występują w serialu niemal bez przerwy. Liczby te stały się ważnym elementem fabuły i kojarzone są z nadprzyrodzonymi mocami. Mowa o 4, 8, 15, 16, 23, 42, które rozbitkowe muszą (czy raczej musieli) wpisywać do komputera co 108 minut (4 + 8 + 15 + 16 + 23 + 42 = 108). W grze The Lost Experience wyjawiono znaczenie tych tajemniczych liczb. Wszystko sprowadza się do równania Valenzettiego. Jest to (fikcyjny) wzór matematyczny, który określa dokładną datę zagłady ludzkości. Liczby: 4 8 15 16 23 42 są "ludzkimi i środowiskowymi czynnikami" tego równania. Tylko przez manipulację środowiskiem i znajdowanie naukowych rozwiązań na nasze problemy można zmienić te czynniki (liczby), przedłużając tym samym istnienie ludzi. Do tego celu została powołana właśnie Dharma i jej stacje badawcze na Wyspie. Gdy jednak Dharma zawodzi do akcji wkracza Thomas Mittelwerk, główny naukowiec w Hanso Foundation. Dąży on do uwolnienia wirusa (być może chodzi tu o chorobę opisaną wyżej), który zabije dokładnie 30 procent ludzkości świata. Jak twierdzi Mittelwerk tylko w ten sposób można zmienić te liczby i uratować ludzkość.

STACJE
Stacje badawcze Inicjatywy Dharmy ukryte są na całej Wyspie. Film instruktażowy informuje, że jest ich w sumie sześć. Szczegółowe cele ich działania nie są znane, ale wiemy, że każda odpowiada za coś innego. Każda stacja jest (lub była) zaopatrywana w wodę, jedzenie, energię oraz inne sprzęty (komputery, lekarstwa, rozrywka). Każda stacja ma swoje własne, unikalne logo.

WCISKANIE PRZYCISKU I ROZŁADOWANIE ŁADUNKU
W drugim sezonie, kiedy rozbitkowie docierają do bunkra spotykają w nim Desmonda "ratującego świat". Co każde 108 minut do komputera trzeba wpisać kombinację liczb. Co się stanie, gdy ktoś tego nie zrobi? Odpowiedź przyniósł sezon trzeci. Wbrew filmowi instruktażowemu ze stacji Perła, nie był to jedynie eksperyment naukowy. Jak się okazało przycisk stanowi swego rodzaju ujście dla energii magnetycznej gromadzonej za betonową scianą w bunkrze. Desmond nie zdążył wcisnąć przycisku o czasie 22 września 2004 roku i mimo iż zrobił to chwilę potem, nagromadzona energia była tak duża, że spowodowała katastrofę lotu 815. Kolejne przeciążenie nastąpiło, gdy Locke zniszczył monitor uniemożliwiając tym samym wpisanie kodu. Wtedy jednak, aby uniknąć większej tragedii, Desmond użył awaryjnego wyłącznika, który raz na zawsze rozładował ładunek. Niebo zrobiło się fioletowe, pojawił się bolesny metaliczny dżwięk, ziemia zaczęła się trząść, a bunkier ostatecznie implodował. Wydarzenie to zostało wykryte przez jednostkę badawczą pracującą prawdopodobnie na zlecenie Penelope Widmore, ukochanej Desmonda. Tom powiedział również, że odkąd niebo zrobiło się fioletowe Inni stracili łączność ze światem zewnętrznym.

STATUA
Wielką 4-palczastą stopę zauważyli Sayid, Sun i Jin z żaglówki, kiedy płynęli do obozu Innych w odcinku Live Together, Die Alone. To co widzimy to prawdopodobnie jedynie fragment ogromnej statuy, która jednak uległa zniszczeniu. Istnieje też druga wersja, że statua ta nigdy nie została dokończona. Popierać tę tezę może fakt, że na brzegu nie ma ruin reszty posągu (choć równie dobrze mógł on runąć do wody). Jeśli przyjmiemy, że sama stopa ma około 10 metrów wysokości to łatwo policzyć, że cała budowla musiała liczyć około 73 metrów wysokości. Pewne jest jedynie to, że statua została wzniesiona przed osiedleniem się na Wyspie Inicjatywy Dharma.

LECZNICZE WŁASCIWOŚCI WYSPY
Wyspa, na której znaleźli się pasażerowie lotu 815 zdaje się posiadać lecznicze moce. Wystarczy wymienić tu Locke'a i Rose, którzy wierzą, że to właśnie Wyspa ich uleczyła z odpowiednio paraliżu i raka. Pomniejsze 'cuda' to na przykład przyspieszone, jak się może wydawać, leczenie rany Locke'a i Jacka. Jednak, znamy też wiele przypadków, w których trudno mówić o podobnych efektach działalności Wyspy. Rana postrzałowa Bena (Henry'ego) goiła się w normalnym tempie, nie mówiąc już o ranie Locke'a przy prawym oku i licznych zgonach na Wyspie. Jedna z teorii mówi, że to pole magnetyczne znajdujące się w Łabędziu leczyło rozbitków. Teraz, kiedy pole przestało istnieć choroby Locke'a i Rose mogą wrócić

SZEPTY
Będąc w dżungli, bohaterowie parokrotnie słyszeli dochodzące zewsząd szepty. Rozglądali się wtedy wokół zaskoczeni, nie potrafiąc zlokalizować źródła tajemniczych głosów. Czasem szeptom towarzyszył deszcz.

NIEDŹWIEDŹ POLARNY
Parokrotnie spotkany przez rozbitków- jak najbardziej realny - biały niedźwiadek to najprawdopodobniej efekt zoologicznych badań projektu Dharma. Najciekawsze jest to, że zagubieni trafili na niego niedługo po tym, jak Walt przeczytał komiks, w którym ów zwierzak się pojawił. W trzecim sezonie Locke odnajduje jaskinię tych niedźwiedzi, a w niej sporo kości niewiadomego pochodzenia i ledwo żywego pana Eko.

MAPA NA DRZWIACH
Widoczna tylko w ultrafiolecie mapa, znajdująca się na jednej z zasuw antywybuchowych zainstalowanych w stacji badawczej „Łabędź”. Została stworzona przez członka projektu Dharma, Radzinsky’ego oraz jego partnera, Kelvina, którzy inicjowali fałszywy lockdown (opadnięcie drzwi antywybuchowych). Podczas tych operacji nie pojawiało się jednakże światło ultrafioletowe. Mapa składa się z kilku elementów. Po pierwsze, widzimy na niej zarysy wszystkich bunkrów projektu Dharma (w sumie 7, jeden zamazany). Wszystkie zwrócone są do znajdującego się w centrum wielkiego znaku zapytania. Stacje połączone są liniami, a wokół całej sieci jest zilustrowany wielki ośmiokąt, podobny do tego znajdującego się w logo Dharmy. Po drugie, na mapie jest pełno notatek- część po angielsku, część po łacinie. Ich umiejscowienie z pewnością nie jest przypadkowe. Krótkie opisy zazwyczaj dotyczą konkretnego miejsca lub wydarzenia. Notki zapisane w języku łacińskim są bardziej filozoficzne i często dwuznaczne. Po trzecie, na rycinie znajduje się sporo cyfr, działań, współrzędnych i oznaczeń liczbowych odnoszących się do obiektów nakreślonych na mapie. Jest też parę dat.

LOCKDOWN
Cały incydent miał miejsce po raz pierwszy w odcinku o tym samym tytule, podczas gdy w bunkrze był Locke i uwięziony Henry Gale (Benjamin Linus). W pewnym momencie z głośników zaczął dochodzić komunikat i odliczanie ("23 minutes to lockdown"; "17 minutes to lockdown"; "Please proceed...protocol...please proceed..."; "9...8...7...6"; "5...4...3...2...1"), a następnie opuszczone zostały zasuwy antywybuchowe, całkowicie odcinając główny hol od pozostałych pomieszczeń „Łabędzia”, w tym sali z komputerem. Locke został uwięziony pod jednymi z drzwi, które przygniotły mu prawą nogę. Kiedy rozległ się alarm ostrzegający o konieczności wprowadzenia liczb do komputera i „naciśnięcia klawisza”, Henry (Ben) oddalił się w kierunku kanału wentylacyjnego. Nie wiadomo co działo się z nim później, fakt faktem jednak rozległ się odgłos resetowania licznika (albo pojawiających się hieroglifów?). W tym właśnie momencie na drzwiach, którymi był przygwożdżony Locke, ukazała się oświetlona ultrafioletem mapa. Po chwili wróciło poprzednie oświetlenie i zasuwy antywybuchowe podniosły się. Wracający do bunkra Jack i Kate napotkali po drodze zrzut z żywnością (na wszystkich opakowaniach były symbole Dharmy).
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Namaste! ~~ LOST Forum o serialu LOST Game Gra LOST Download Spoilery Newsy ~~ Strona Główna -> Tajemnicze Wydarzenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachfora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo


Programosy
Regulamin